Keha pärast sünnitust
Pärast sünnitust on Su kõhu- ja vaagnapõhjalihased välja venitatud ja Sul võib olla isegi tunne, et sul ei olegi enam lihaseid. Kuigi Sinu soov võib olla võimalikult kiiresti taastada oma figuur ja kaotada beebikilod, siis pea meeles, et esimesel 8 nädalal on oluline lasta kehal loomulikult taastuda. Sel perioodil ei ole soovituslik teha intensiivset treeningut ega alustada ka kõhulihaste treenimist traditsiooniliste harjutustega (istessetõusud, ülakehatõsted, plank, pilates 100 jms). See kehtib nii loomuliku sünnituse kui ka keisrilõike puhul.
Oluline on lasta spetsialistil hinnata kõhu- ja vaagnapõhjalihaste olukorda, sest need lihasgrupid on olnud 9 kuud suurenenud koormuse all. Kõhukliiniku füsioterapeut aitab kindlaks teha, kas esineb kõhu sirglihase lahknemist ehk diastaasi või mitte. See on väga oluline, sest diastaas võib süveneda ka sünnitusjärgsel perioodil seoses lapse eest hoolitsemisel kasutatavate füüsiliselt raskete/ koormavate ja ebaergonoomiliste võtetega. Samuti süveneb diastaas ka iga järgneva rasedusega ning oluline on taastada korsett pärast iga rasedust, mitte võtta plaani, et saan keha korda siis kui kõik lapsed on sünnitatud.
Kui esineb järgmisi kaebusi, siis soovitame kindlasti pöörduda Kõhukliiniku füsioterapeudi poole:
- Eriti ettevõlvuv kõht
- Seliliasendis pead või jalgu tõstes tekib kõhu keskjoonele esilevõlvumine või vagu
- Valu, mis lokaliseerub vaagnapiirkonnas, kõhuseina eesmises osas nabapiirkonnas või sellest allpool, alaseljas, ristluus või tuharates. Seljavalud.
- Nabasong (naba punnitab välja)
- Uriini, kõhugaaside või väljaheidete leke naerdes, köhides, hüpates, aevastades, raskusi tõstes, kõndides, joostes jne
- Uriini või väljaheite lekkimine täitunud põie või soolestiku korral
- Raskused mis tahes igapäevaste tegevuste sooritamisel, mis on tingitud valust, leketest, pingetest või muudest Sulle muret tekitavatest sümptomitest.
NB! Need sümptomid ei leevendu tavaliselt ise ja ei tasu loota, et äkki aasta pärast sünnitust on kõik korras.
www.kohukliinik.ee

soovitab sünnitusjärgse taastumise soodustamiseks ULTRATONE™ biostimulatsiooni, mis on väga tõhus ja ohutu meetod, kuidas tugevdada kõhu-, tuhara- ja reielihaseid pärast sünnitust. Eriti hea on see neile, kellel esineb kõhu sirglihase diastaas ja ei saa intensiivselt veel oma keha treenida ning kes teevad koduselt Kõhukliiniku harjutusi.
Kõik ULTRATONE™ biostimulatsiooni skeemid on välja töötatud koostöös Kõhukliiniku füsioterapeudi Helle Nurmsaluga.
ULTRATONE™ BIOSTIMULATSIOON
Rasedus ja sünnitusjärgne periood toob endaga kaasa ka kehavormide muutuse, sageli on endise figuuri saavutamine üpris keeruline. Sünnitusjärgselt on ULTRATONE™ kõige kiirem viis taas vormi saada. Spetsiaalselt värsketele emadele mõeldud ULTRATONE™ programm vähendab kõhult sentimeetreid, pinguldab nahka, tugevdab lihaseid ja vähendab tselluliiti.
Protseduuridele soovitame tulla kui on sünnitusjärgses kontrollis käidud/ pärast keisrilõiget alates 4 kuud. Biostimulatsiooni võib teha ka imetamise ajal.
Striiade ehk venitusarmide ravi? Ultraheli stimuleerib pärisnahas ehk dermas kollageeni sünteesi, mis aitab taastada lõhutud nahastruktuuri ja parandab naha esteetilist väljanägemist. Paremate tulemuste saamiseks tuleks alustada ravi algfaasis, kui striiad veel punetavad – hilisemate ehk valgete striiade ravis ei pruugi aga piisavaid tulemusi enam saada.
Kunagi ei ole liiga hilja end uuesti oma kehas hästi tunda. Alustada võib ka mitu aastat pärast laste sündi. Väga paljude naiste jaoks on kõhu piirkond kõige raskemini vormitav, sest tihti on see kehas ka see koht, mis talletab kõik üleliigse.
Klassikaliselt ilusaks loetakse minimaalse rasvapolstriga ja toonuses lihaste ning nahaga kõhtu. Kuna inimesel on eri tüüpi kõhulihased, siis tuleb ilusa kõhu saamiseks treenida neid kõiki – nii kõhu sirglihaseid, sisemisi ja välimisi põikilihastele kui ka ristilihaseid. Dieediga on küll mingil määral võimalik vähendada rasva kõhupiirkonnast, kuid ilma lihaste ja naha toonuse parandamiseta ei saavutata ideaalset kõhtu. Samuti on treeninguga väga raske kõhtu vormi saada, sest kõhulihased vajavad spetsiifilisi, väsitavaid ja raskeid harjutusi. Vale harjutuse sooritamisega koormatakse valesid lihaseid ja seetõttu ei ole tulemus kiire ega rahulolu pakkuv.
Rasva kogunemine kõhu piirkonnas pole pelgalt esteetiline probleem. Siseelundite ja kõhu ümber kogunenud rasv on suur oht tervisele, sest see pole ainult “rasvaladu”, vaid eritab nii häid kui ka halbu aineid organismi ning ”suhtleb” organitega aktiivselt. Suurenenud kõhu ümbermõõt on mõjuv riskitegur mitmesuguste haiguste tekkeks. Kogunenud suur rasvahulk võib põhjustada veresoonte lubjastumist, diabeeti ja teisi haigusi. Kõhu ümbermõõt annab hinnangu võimaliku riskiteguri kohta, et vajadusel muuta elustiili!
ULTRATONE™ protseduuril kinnitatakse elektroodid täpselt lihastele, eri lihaseid (kõhu sirglihas, põikilihased) treenitakse individuaalselt ning nad aktiveeritakse koheselt suurel koormusel (30min jooksul 400 korda). Biostimulatsioon koos ultraheliga aitab taastada naha elastsust, stimuleerida kollageeni ja elastiini tootmist ning vähendada rasva kõhupiirkonnas. Koos kõhulihaste treeninguga ei ole ilus kõht enam vaid unistus. See on ohutu ja efektiivne viis.
UUESTI VORMI PLAAN: 12x ULTRATONE BIOSTIMULATSIOONI + 12X ULTRAHELI